שימו לב: המידע המופיע באתר זה נלקח ממאגרי המידע הממשלתיים המפורסמים באינטרנט בפומבי וללא תשלום.
אין להסתמך על המידע המופיע פה ובכל מקרה יש לבדוק את מהימנות ורלוונטיות המידע באתר מאגרי המידע הממשלתיים.
המידע המפורסם באתר מוגש כשירות לציבור ואינו מהווה ראיה לנכונותו.
המידע כפוף לשינויים כפי שיהיו מעת לעת.
השימוש במידע זה הינו על אחריות המשתמש בלבד.

בין עין נטפים לתצפית נחל גשרון

ספק מסלול

משרד התיירות

כתובת

עיר

פקס

דואר אלקטרוני

קרוב ל-

אילת

לינק למסלול

כניסה למים

לא

עונה מומלצת

בכל ימות השנה

חניון לילה

מי שתיה

אין

נקודת התחלה

כיכר הדולפינים

נקודת סיום

כיכר הדולפינים

נגיש

לא

חניה

כן

רמת קושי

בינוני

דמי כניסה

ללא תשלום

נקודת התחלה

כיכר הדולפינים

נקודת סיום

כיכר הדולפינים

איזור

אילת

מספר ימים

מתאים לילדים

כן

מתאים לפיקניק

לא

משך מסלול

4 שעות

אורך מסלול

4-5 ק"מ

אופי מסלול

מעגלי

סוג מסלול

הליכה;מסלול לרכב

ציוד מיוחד

נקודות עניין

סוג טיול

משפחות, מיטיבי לכת

מפת טיולים וסימון שבילים

מפה מס' 20

מסלול בנסיעה מתאים לכל רכב, ושני מסלולים רגלים (כשעתיים כל אחד) ברמת טיול משפחות מיטיבי לכת.

תחילת הטיול בכיכר המערבית של אילת בתחילת כביש מעלה אילת (כביש מס' 12). נעלה עם הכביש עד לשילוט המכוון ימינה לדרך העפר מסומנת אדום היורדת לעין נטפים. נחנה את הרכב בצד הכביש ונרד, מהלך כ- 1 ק""מ אל התצפית שמראש מפל עין נטפים. (בעלי רכב רב מינוע יכולים להמשיך בנסיעה בדרך העפר עד לחניה שמעל למפל ולשילוט המכוון לשביל היורד למעיין). אם הגענו לתצפית בשקט, רבים הסיכויים לצפות ביעלים ובשפני סלע רועים בין השיחים בסמוך למעיין בתחתית המפל.

מסלול רגלי מעגלי, בו נעזר במאחזים מקובעים בסלע, יורד דרך סדק בסלע אל המעיין בתחתית המפל. סימון המסלול ירוק. בהמשך השביל כ- 100 מ' במורד הואדי, מסתעף ימינה שביל מסומן אדום המעלה אותנו לגדה הדרומית של נחל נטפים ובהמשך שוב ימינה בעקבות סימון שחור חזרה לראש המפל.

נחזור בדרך הרכב אל כביש מעלה אילת ונחצה אותו דרומה. כאן מתחיל מסלול מעגלי נוסף אל הערוץ העליון של נחל גשרון. נלך בשביל המסומן בשחור אל ערוץ מתחתר באבן חול אדומה. מימין לשביל נבחין במלכודת טורפים ('מלכודת נמרים') וכהמשך כתובת ערבית קדומה. בערוץ הנחל חלוקי קוורץ גדולים האופיינים לשכבה זו של אבן חול קדומה. מערום של עצמות יבשות מעיד על פעילות של צבועים בואדי ועל מאורת צבועים נטושה הנמצאת בסמוך.

השביל עולה אל הגדה השמאלית של הערוץ ומגיע לנקודת תצפית מרהיבה מעל הקניון העמוק של נחל גשרון. הקניון מתחתר מתחתינו בסלעי יסוד קדומים ובהמשך לאורך קו שבר גיאולוגי, ומהווה את הגבול בין ישראל ומצריים. ממערב לנו על גבעה מעבר לערוץ נבחין בצמד אבני גבול. במבט דרומה בהמשך ערוץ הנחל נבחין על רקע ים סוף במלון הילטון טאבה כבר בשטח מצריים. ממזרח לנקודת התצפית מפגש של השביל המסומן שחור עם שביל מסומן כחול. אנחנו נפנה ימינה וצפונה עם הסימון הכחול. עתה מלווה אותנו גם הסימון משולש הצבעים של שביל ישראל מהלך של כ- 1 ק""מ חזרה לכביש מעלה אילת במקום בו השארנו את הרכב. הנסיעה חזרה לאילת יפה במיוחד אחה""צ כאשר מידי פעם נפתח נוף המפרץ, אילת ועקבה בעיקולי הדרך.

המסלול נכתב על ידי: אסף הולצר

תמונה: דפנה טל, משרד התיירות ישראל