ערעור על דו"ח תנועה – מדריך

ערעור על דו"ח תנועה מדריך

משטרת התנועה עיבתה את הנוכחות שלה בשנים האחרונות וטוב שכך. יש יותר ויותר תאונות שחלק ניכר מהן הן בשל הגורם האנושי, תאונות שנגרמות בגלל התעסקות עם המכשיר הנייד, נהיגה במהירות גבוהה, אי ציות לתמרורים, נהיגה בשכרות וסיבות אחרות. היא מחלקת דו"חות שאמורים להזהיר אותנו, אך יש מקרים בהם אנו מרגישים שאותו דו"ח תנועה אינו מוצדק. אז מה אפשר לעשות במקרה כזה? איך מגישים ערעור על דו"ח תנועה? הנה מדריך קצר איך עושים את זה.

ביטול הודעת תשלום קנס

מי שקיבל דו"ח תנועה והוא נדרש לשלם קנס, יכול בתוך 30 יום מקבלת הדו"ח להגיש בקשה לביטול הקנס. הוא צריך לשלוח את הדו"ח ולצרף אליו מסמכים, צילומים או כל דבר אחר שיכול לסייע,  והוא צריך לשלוח את החומר בדואר רשום או להגיש את הבקשה בצורה מקוונת באתר של משטרת ישראל. יש 2 דברים חשובים שצריך לדעת במצב כזה. האחד, אי אפשר לבקש את ביטול הקנס ובמקביל לבקש להישפט. זה או זה או זה. והשני, אם הבקשה תידחה ויעבור מועד תשלום הקנס, יתווספו ריביות פיגורים לתשלום.

בקשה להישפט

מי שקיבל דו"ח תנועה וחושב שהוא לא מוצדק יכול גם לבקש להישפט. את הפרטים ממלאים מאחורי הדו"ח שם יש אפשרות לבקש להישפט, וצריך לשלוח את המסמכים בתוך 90 ימים. אם אתם מעוניינים להישפט אל תשלמו את הקנס בינתיים, ולאחר שתשלחו את הבקשה אתם אמורים להיות מזומנים למשפט בתוך שנה. גם במקרה הזה, את הבקשה אפשר לשלוח בדואר רשום או בצורה מקוונת.

אפשר אם כן לערער על דו"ח תנועה ולא חייבים לקבל אותו כמו שהוא אם חושבים שהוא לא מוצדק. אך הכי חשוב מהכול כמובן – לנהוג בזהירות.

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *