מתי לדווח למעסיק על הריון

מתי לדווח למעסיק על הריון

גילית שאת בהריון? מזל טוב! איזו שמחה ואיזו התרגשות, ולא משנה אם זה הריון ראשון או שיש כבר כמה ילדים בבית. אבל אם את עובדת שכירה, סביר להניח שעכשיו גם יש חשש מה יהיה עם העבודה? האם המעסיק יקבל בצורה טובה את עובדת היותך בהריון או שהוא יחפש תירוץ לפטר אותך? ובכלל, מתי לדווח למעסיק על ההריון? באיזה שלב? יש מן הסתם שאלות רבות שמטרידות אותך בעניין אבל דבר אחד את צריכה לדעת – החוק לטובתך. הוא אוסר לפטר אישה רק בשל היותה בהריון ומקרי עבר שנגמרו בפיצויים שמנים מוכיחים את זה.

מתי לדווח למעסיק על הריון ואיך לשמור על יחסים טובים עם המעביד

המטרה – שמירה על יחסית טובים עם המעסיק. מצד אחד לא להגיד לו מאוחר מידי בכדי שהוא יוכל להתארגן לתקופה בה לא תהיי, ומצד שני, גם לא רגע אחרי שמקבלים את הבשורה המרגשת. אז מתי לדווח למעסיק על הריון? על פי החוק, אישה צריכה לדווח למעסי שלה על הריון עד לשבוע 18. אם רואים עליה מוקדם יותר היא יכולה כמובן לפני כן. חשוב לציין שאם המעסיק מפטר לפני שהודעת לו שאת בהריון והוא הוכיח את זה, לא תוכלי לתבוע לפיצויים. זה אומר שאם רואים עלייך, אל תחכי ותודיעי לו.

דיווח על הריון במהלך ראיון. כן או לא?

ישנה עוד שאלה חשובה בעניין, האם אישה עם הריון צעיר שנמצאת בהריון עבודה צריכה לדווח עליו למעסיק. כמובן שאם היא מרגישה שזה בסדר מבחינתה עדיף שכן, מכיוון שאין כמו כנות כבר בהתחלה. אך אין לה חובה עד לשבוע 18 ואם היא חשה שלא קיבלו אותה לעבודה בגלל ההריון, היא יכולה לפנות לערכאות משפטיות בעניין.

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *