מהי תוכנית מחיר למשתכן

חלומו של כמעט כל זוג צעיר ובטח מי שכבר הקים משפחה הוא שיהיה לו בית משלו. בית הוא עוגן, הוא המקום הבטוח והוא גם מה שמשאירים לילדים אחרי גל 120. אבל בישראל מחירי הדירות עלו בשנים האחרונות בעשרות ומאות אחוזים, מה שלא מאפשר לרבים להגשים את החלום בגלל המחיר הגבוה. אז מהי תוכנית מחיר למשתכן? זו תוכנית של משרד הבינוי והשיכון יחד עם האוצר, תוכנית בה יזמים יתמודדו על קרקעות במחיר זול יחסית מהמדינה ובתמורה, הם ימכרו דירות שייבנו על הקרקעות הללו לצעירים שעומדים בתנאי הזכאות וזכו בהגרלה.

הגרלת תוכנית מחיר למשתכן

אז מהי תוכנית מחיר למשתכן אנחנו כבר יודעים, אבל איך מקבלים בתור קונים עתידיים מחיר נמוך יחסית על דירה? התשובה היא – קודם כל עומדים בתנאים הדרושים בשביל להשתתף בהגרלה, תנאים שכדאי לעקוב אחריהם מכיוון שהם השתנו כמה פעמים במהלך השנים ולאחר מכן משתתפים בהגרלה. הביקוש לתוכנית זו רק הולך וגובר מכיוון שהדירות שמוצעות נמכרות בדרך כלל בכ-10-20% פחות מהמחיר המקורי שלהן. באמצע שנת 2017 לדוגמא, התקיימה הגרלה גדולה של 15,000 דירות, ולהגרלה זו נרשמו מעל ל-40,000 זכאים.

התגלגלות התוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן החלה את דרכה בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת, אז יועדו כ-15% מהדירות להיות עם מחיר למשתכן. בתחילת שנות ה-2000 דובר על ייעוד של 15,000 דירות שיימכרו במסגרת התוכנית וכיום יש כמה הגרלות בערים שונות בכל שנה. במהלך השנים גם השתנו התנאים לקבלת הזכאות להשתתף בהגרלה מכיוון שעוד ועוד קבוצות רצו לקחת בזה חלק .

תוכנית מחיר למשתכן סייעה ומסייעת לרבים להגשים את חלום הבית. מדינת ישראל נמצאת עוד רחוק מהמקום האידיאלי בתחום זה אך היא מתקדמת צעד אחר צעד בכיוון הנכון.

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *