כל מה שצריך לדעת על הפריה חוץ גופית

כל מה שצריך לדעת על הפרייה חוץ גופית

אז מהי בכלל הפריה חוץ גופית? הפריה חוץ גופית כשמה כן היא, הפרייה שלא בדרך הטבעית. במצב רגיל הזרע פוגש את הביצית בתוך החצוצרות של האישה וכשזה לא מתאפשר אפשר להפגיש בין שניהם מחוץ לגופה של האישה מה שאומר במילים אחרות במעבדה. תהליך ההפריה מתחיל עם שאיבת ביציות אצל האישה לאחר גירוי של השחלות ובמקביל, הגבר נותן דגימת זרע ושניהם נפגשים במעבדה בתוך מבחנה בשביל לקיים את ההפריה.

מי צריך הפרייה חוץ גופית?

יש לא מעט מקרים בהם הפריה חוץ גופית היא האפשרות היחידה להיכנס להריון ולהביא ילדים לעולם. מקרים כאלו יכולים להיות איזו שהיא מחלה או בעיה אצל האישה שבגללה היא לא יכולה לקיים יחסי מין. סיבה נוספת היא איזו שהיא חסימה של החצוצרות מה שלא מאפשר לזרע להגיע ליעדו. מקרה נוסף שיכול להיות שיצריך הפריה חוץ גופית הוא ספירת זרע נמוכה אצל הגבר מה שאומר שצריך בתנאי מעבדה לברור ולמצוא את התאים הפעילים, והיום יש גם זוגות חד מיניים ובעיקר זוגות של נשים,  שמחפשות תרומת זרע ולאחר מכן מבצעות הפריה חוץ גופית במעבדה.

הבדיקות המקדימות להפריה חוץ גופית

כמו בכל הליך ובעיקר בהליך מסוג זה, יש מספר בדיקות שצריך לעבור, בדיקות שעוברים האישה והגבר.  בדיקה ראשונה היא בדיקה של מחלות מין אותה צריכה האישה לעבור, בנוסף יש בדיקות גנטיות שהאישה צריכה לעבור על מנת לשלול מחלות תורשתיות. יש הדגמה של חלל הרחם על מנת לוודא שיוכל לקבל את העוברים לאחר שהם יופרו וכמובן לבצע בדיקת זרע בשביל לוודא שההליך אכן עשוי להיות יעיל לפחות פוטנציאלית.

הפריה חוץ גופית היא פתרון עבור לא מעט זוגות שמתקשים או לא יכולים להיכנס להריון בדרך טבעית.

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *