זכויות והטבות לאזרחים ותיקים

זכויות והטבות לאזרחים ותיקים

אזרח ותיק במדינת ישראל מקבל את הכבוד לו הוא ראוי.  הוא זכאי להנחות ולקצבאות שונות,  ואם אתם כאלו או שמישהו שקרוב אליכם נחשב לאזרח ותיק, רוצו לבדוק מהן הזכויות וההטבות.  המדינה מכירה בזה שאזרח ותיק הוא אזרח שתרם שנים רבות מעצמו,  ומעצם היותו מבוגר בוא זכאי לדברים שצעירים לא זכאים.  הנה כמה דוגמאות להטבות שמגיעות לאזרחים ותיקים,  הטבות שכדאי להכיר.

דוגמאות להטבות לאזרחים ותיקים

אזרחים ותיקים נהנים ממגוון רחב של הטבות.  יש קצבת זקנה שהביטוח הלאומי אחראי לה,  קצבה שנועדה להבטיח הזדקנות מכובדת (למרות שלרבים היא לא מספיקה)  יש גמלת סיעוד למי שלא יכול להסתדר לבד וצריך סיוע בפעולות יום יומיות פשוטות.  יש הנחה בארנונה לאזרחים ותיקים,  יש פטור מאגרת הטלוויזיה (אם כי בשנים האחרונות הפטור הוא לכולם)  יש פטור מהמתנה לשירותים ציבוריים ויש הנחות משמעותיות בתחבורה הציבורית.  מי שיוצא ומבלה יכול למצוא לא מעט אתרים עם הנחה משמעותית כמו גם בבתי קולנוע,  תיאטראות ומוסדות תרבות נוספים,  שלא לדבר על "שלישי בשלייקעס" היום בו יש הנחות מפליגות לבילויים לאזרחים ותיקים עם נכדיהם.

אפשר להתחיל את החיים האמיתיים….

אזרחים ותיקים לא צריכים היום להישאר בבית עם כוס תה מול הטלוויזיה.  הם יכולים לחיות טוב,  יכולים לצאת ולבלות,  לקבל שירותים שונים והכל במחירים מיוחדים.  מעבר ליוזמות פרטיות,  יש יוזמות ממשלתיות שהולכות וצוברות תאוצה בשנים האחרונות וזאת בשל ההבנה שהמבוגרים של היום רוצים ליהנות,  רוצים לחיות ולא להישאר בין 4 קירות. יש שלל הטבות והנחות אותם אזרחים ותיקים יכולים לנצל ואם יש לכם הורה מבוגר כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לברר מה מגיע לו וכמובן,  לשכנע אותו לצאת מהבית.. בסופו של דבר כולם מרוויחים מזה.

 

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *