האם דיקור סיני באמת עוזר?

האם דיקור סיני באמת עוזר

נתחיל מהתשובה. כן. יש יותר ויותר אנשים שמדווחים על שיפור במצב הפיזי שלהם לאחר דיקור פיזי, הפחתה או היעלמות של כאבים ואפילו היעלמות או הטבה במחלות מסוימות. דיקור סיני הפך עד כדי כך פופולארי שהיום גם קופות החולים או מה שקרוי "הרפואה הקונבנציונאלית" מכירות בזה, ומאפשרות טיפולים בסניפים שלהן. יש יותר ויותר מחקרים שתומכים ביעילותו של הדיקור הסיני והנה כמה מילים עליו, מה הוא בכלל ואיך הוא עובד.

קצת על דיקור סיני

אז מהו בכלל דיקור סיני? איך הוא עובד? היסטוריונים טוענים שהשיטה קיימת כבר משנת 2600 לפני הספירה והיא מבוססת על דיקור במחטים דקות במיוחד בנקודות ספציפיות בגוף. לפי מסמכים סיניים עתיקים, יש 365 נקודות דיקור בגוף, נקודות שכל אחת מהן קשורה לאיבר מסוים על פי מרידיאן. המחקרים האחרונים מצביעים על כך שאותן נקודות שעל פי המסורת הסינית קשורות כל אחת לאיבר אחר אכן בעלות פוטנציאל חשמלי אחר מאשר נקודות אחרות בגוף. דיקור סיני משפר את זרימת האנרגיה בגוף או במילים מקצועיות – את אנרגיית הצ'י וכך אותו איבר מתרפא או שהכאבים בו מוקלים.

האם דיקור סיני עוזר או לא?

נכון, יש לא מעט ספקנים וכאלו שטוענים שזה לא פחות משטות אחת גמורה. אבל התוצאות מדברות בעד עצמן, יותר ויותר אנשים שהיו סקפטיים וניסו את השיטה מרגישים טוב יותר, הם בריאים יותר, עם פחות כאבים ופחות מחלות. לא משנה אם פיזית יש משהו בשיטה או שלא (ועל פי מחקרים רבים בהחלט כן) הרי מה שמשנה זו התוצאה ואם אנשים מדווחים על שיפור במצבם, לא באמת משנה אם זה אובייקטיבי או שלא העיקר שבריאותם של אותם האנשים השתפרה מאוד.

 

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *