איך כותבים תוכנית עסקית

איך כותבים תוכנית עסקית

לפני שנסביר איך כותבים תוכנית עסקית ובעיקר מה צריך להיות בה, כדאי שנבין למה בכלל צריך אותה. תוכנית עסקית כותבים בדרך כלל כשיש רעיון או יוזמה עסקית כלשהיא ורוצים להעביר אותם לפן המעשי. בדרך כלל כשיש רעיון כלשהוא ההתלהבות גדולה וטוב שכך אך עדיין, צריך להבין האם המיזם כלכלי, מה הוא דורש, מהם התרחישים השונים שעשויים להיות ועוד דברים רבים אחרים שרק כשיושבים וכותבים בצורה מסודרת מודעים אליהם.

מה צריכה לכלול תכנית עסקית?

אז איך כותבים תוכנית עסקית? מתחילים עם כיסוי של כל הצדדים הפיננסיים בעסק המיועד. זה אומר כמה כסף צריך בשביל להניע את המיזם, אילו מקורות מימון יש כרגע ואילו מקורות יהיו בעתיד (רעיונות לכאלו) מהן ההוצאות המידיות הצפויות ומהן ההוצאות העתידיות הצפויות, מהן ההכנסות הצפויות מהעסק ותוך כמה זמן הן ייראו. בנוסף, תוכנית כזו צריכה לכלול דברים נוספים כמו אפשרויות השיווק של העסק העתידי, מי המתחרים שלו, איך הם מפרסמים, מה הם עושים, מהן החולשות של העסק או החוזקות שלו אל מול המתחרים שלו ועוד שלל פרמטרים נוספים שצריך לכלול בתוכנית.

תוכנית עסקית עם ליווי עסקי

עם כל הכבוד של לקרוא באינטרנט איך כותבים תוכנית עסקית או לעשות את זה לבד בכל דרך אחרת, כדאי מאוד לקבל ייעוץ עסקי מקצועי לפני שיוצאים לדרך. יועץ עסקי רואה דברים שאתם לא מודעים אליהם והניסיון שהוא מביא עימו יהיה שווה לכם זהב. הוא יכוון אתכם וישייף את התוכנית העסקית, הוא יציע רעיונות ויפסול בשבילכם דברים לא ריאליים. הוא יעלה אומנם כסף אך זה יכול להיות בשבילכם חיסכון משמעותי אם תראו את הדברים לטווח הרחוק ולא מהרגע להרגע.

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *