איך כותבים קורות חיים

גיוס כוח אדם הוא תהליך מורכב בעיקר כשמדובר על משרות חשובות. מרכיב חשוב בגיוס כוח האדם הוא הכרות עם המועמד לעבודה מה שנעשה בין השאר באמצעות קריאת קורות החיים. בקורות החיים ניתן לדעת מה היו תפקידיו הקודמים של המועמד, איפה הוא רכש את השכלתו הרלוונטית ובכלל, לפרטים נוספים עליו שיכולים לסייע בקבלת החלטה נכונה. מי שמחפש עבודה צריך לדעת איך רושמים קורות חיים בצורה נכונה, בצורה כזאת שתרשים את הקורא וכמובן תסייע בקבלה לעבודה. אז הנה כמה טיפים לאיך רושמים קורות חיים בצורה נכונה .

טיפים לכתיבת קורות חיים

לא להאריך

אל תתחילו להאריך עם הסברים מורכבים לכל עבודה ועבודה שביצעתם בעבר. כתבו מה הייתה העבודה, מה היו דרישות התפקיד בקצרה וכמה שנים ביצעתם אותה.

תכתבו רק אמת

אל תנסו להוסיף לעצמכם תארים ותפקידים שלא היו ולא נבראו. תכתבו רק אמת, בסופו של דבר הכול מתגלה בטח עם מה שרלוונטי למה שכתבתם ולתפקיד המיועד.

וודאו שהכל עובד

אם התפקיד המוצע לכם הוא תפקיד המצריך מכם להציג דוגמאות – לצורך העניין אם אתם מעצבים גרפיים, כותבי תוכן וכדומה ואתם מכניסים קישור בתוך קורות החיים, וודאו שהקישור הזה אכן עובד ושהוא מוביל למקום הנכון

אל תציינו עובדות לא חשובות

כל עבודה מכבדת את בעליה ואתם צריכים להתמקד במה שחשוב אל תציינו עבודות שביצעתם לתקופה קצרה ובטח לא כאלה שעשיתם לפני שנים רבות ואין להן רלוונטיות לתפקיד.

בהירות וענייניות

אז איך רושמים קורות חיים? בצורה בהירה ועניינית בסדר הנכון ועם ציון נקודות דרך בעלות חשיבות בלבד. חשוב כמובן לא לשכוח לציין פרטי יצירת קשר איתכם כמו אימייל, טלפון, או כתובת מגורים ולוודא שהמסמך מסודר, קריא וממוקד.

שתפו את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *